40 цікавих фактів про горілку

Горілка

Все почалося 152 роки тому. Саме в цей день в 1865 році Дмитро Менделєєв захистив докторську дисертацію за темою “Про з’єднання спирту з водою”. Він також наполіг на оформленні патенту російську горілку.

За час існування цього напою з’явилося безліч легенд, звичаїв і цікавих фактів про горілку. Ми зібрали найцікавіші з них:

1. Вага одного літра горілки дорівнює 953 грамам.

2. У пляшці горілки 1175 кілокалорій

3. 100 гр. горілки містить 235 ккал (для прикладу: 100 гр. м’яса мають 250 ккал).

4. Регулярне вживання горілки – найшвидший спосіб отримати алкогольну залежність. Інші спиртні напої, навіть більш міцні, з цим завданням справляються повільніше.

5. Чим краще очищена горілка, тим вона більш токсична. За деякими параметрами горілка більш токсична коньяку і віскі.

6. 50 грам горілки загострюють розумову активність через 30 хвилин після прийому. Однак при цьому притупляються реакція і точність рухів.

7. Смертельною дозою горілки вважається 1,5 літра на людину за вечір. Або 0,5 літра за раз.

8. Перший відомий прототип горілки був створений перським вченим-хіміком і лікарем Ар-Разі в Х столітті.

9. Термін “горілка” був офіційно закріплений в указі Єлизавети I від 8 червня 1751 р До цього напій називався “хлібне вино”, “полугар”, “самогон” і т.д.

10. Еталон на горілку був введений в 1894-1896 роках.

11. Фірмова горілчана пляшка ( “Московська Особлива”) була запатентована в 1894 році.

12. У середині XVIII століття горілку вважали елітним напоєм у всьому світі.

13. До 1885 р мінімальної порцією горілки, яку можна було купити на винос в шинку, було відро, тобто 12,3 літра.

14. Найціннішою якістю горілки вважається відсутність у неї смаку. В ідеалі, якісну горілку можна пити, як воду, не кривлячись від сивушного присмаку.

15. У французькій мові для позначення цього напою використовується два слова: vodka і wodka. Перше використовується для російської горілки, а друге – для польської.

16. Сама міцна в світі горілка зроблена в Шотландії, на заводах компанії Pincer. Її фортеця – 88,8 градусів. Таку горілку роблять для китайського ринку, так як в Китаї вісімка вважається щасливим числом. Вартість пляшки такого напою становить близько 140 доларів.

17. На заводі німецької компанії G-Spirits випущена особлива партія горілки, яка побувала на оголених бюстах моделей Playboy. Горілка виливалася на груди красунь, збиралася назад і розливалася в пляшки, на кожній з яких є свій номер і автограф моделі.

18. Найдорожча горілка в світі – Diva, вироблена в Шотландії. Після приготування її фільтрують через деревне вугілля від карельської берези, пісок і діамантову крихту. Бутлі прикрашаються великими дорогоцінними каменями. Залежно від виду і розміру каменів вартість пляшки такої горілки може коливатися від 5 до 100 тисяч доларів.

19. Існує горілка чорного кольору. Вона випускається в Великобританії під маркою Blavod. Крім свого незвичайного кольору, вона абсолютно не відрізняється від звичайної горілки ні за властивостями, ні за смаком.

20. Найважча існуюча медаль – “За пияцтво”. Її ввів Петро I в 1714 році. Медаль видавалася з нашийником і ланцюгами і важила 8 кг. “Нагороджували” медаллю в поліцейській дільниці і кріпили так, що зняти її було неможливо. Носити медаль потрібно було тиждень.

22. У 1940 році під час Радянсько-фінської війни військовослужбовці Червоної Армії отримували горілчаний пайок, який називали “ворошиловський пайок” або “наркомовські 100 грамів”. З травня 1942 року горілку почали видавати ежедневно.Позже норму збільшили до 200 грамів.21. До 1886 року базовий норматив фортеці горілки становив 38,3%. І тільки для зручності підрахунків, з урахуванням запасу “на усушку” і для того, щоб до споживача в будь-якому випадку гарантовано доходили 38 градусів, норматив фортеці був округлений до 40.

23. Слово “горілка” вперше зустрічається в російських джерелах з 1533-го року, тоді як польська “wodka” з 1405-го.

24. З 1977 року по 1982 Польща і СРСР сперечалися в суді з приводу пріоритету виробництва горілки, як російського національного напою. Справа ця Радянський Союз виграв за рішенням міжнародного арбітражу.

25. Поляки відмовилися приймати рішення суду. У французькій мові навіть існує два слова для позначення горілки: “vodka” лдя російської і “wodka” – для польської.

26. Слово “горілка” це зменшувальна форма слова “вода”. Аналогія: мама – мамка, тато – папка, овоч – овощка, вода – горілка.

27. Горілка, в порівнянні з іншими алкогольними напоями, є найчистішим напоєм в світі, з найнижчим вмістом сивушних масел.

28. Горілка найчастіше на 40% складається зі спирту і на 60% з води.

29. Класична горілка виробляється із зерна або картоплі.

30. Горілка перед вживанням повинна бути обов’язково охолоджена до 8-10 градусів за Цельсієм. Більш холодна горілка приховує смак, тому, іноді в кафе дають занадто холодну горілку, якщо вона низькоякісна.

31. Існує кілька музеїв горілки, найбільший з яких знаходиться в Москві.

32. Горілка псується. Її термін зберігання – 12 місяців.

33. У чистому вигляді горілку п’ють в основному слов’яни. За кордоном прийнято пити коктейлі на основі горілки.

34. Істотна відмінність горілки від інших міцних напоїв (рома, текіли і т.д.) полягає в тому, що її готують не перегонкою в кубі (дистиляцією), а шляхом змішування спирту-ректифікату з водою.

35. У повісті Миколи Лєскова “Зображений ангел”, герой переходить річку по ланцюгах мосту, який був недобудований, щоб повернути назад вкрадену ікону. Сюжет був списаний автором з реальної історії, де героєм був коваль, що відправився за більш дешевою горілкою.

36. Рецепт коктейлю “Кривава Мері”, основними інгредієнтами якого є горілка і томатний сік, був створений в 20-х роках минулого століття французьким барменом. Свою назву напій отримав на честь легендарної актриси німого кіно Мері Пікфорд.

37. Найкращими ароматизаторами для горілки є цедра лимона і апельсина, а також звіробій. Саме вони найкраще підкреслюють смак напою.

38. Горілка, прийнята з ранку, скорочує робочий день на 8 годин.

39. За часів Івана Грозного було прийнято називати горілками різні лікарські зілля і настоянки. Такий міцний напій брали виключно в лікувальних цілях. Саме тому тепер п’ю “за здоров’я”.

40. У радянські часи було прийнято видавати чоловікові на обід рубль, горілка ж коштувала 2,87 р. Хочеться випити? Шукай третього (звідси всім відоме “третім будеш?”). Навіть залишалася ще і здача – на сирок “Дружба”.

Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Горілка
Шкода пальмового масла для людини і природи

Зміст статті: Чим шкідлива пальмова олія ВПЛИВ ПАЛЬМОВОГО МАСЛА НА ЗДОРОВ’Я ТА ЕКОЛОГІЮ Солодощі, хлібобулочні вироби, дитяче харчування, шампуні … Куди не глянь, усюди пальмову олію. Дешеве і вигідне в виробництві, воно міститься в більшості продуктів, які ми вживаємо щодня. Тільки задумайся: щороку близько 500 тисяч тонн масла з м’якоті олійної пальми …

Горілка
Апетитні чебуреки «Під градусом» з хрусткою скоринкою. Треба б приготувати!

Практично кожен любить побалувати себе зрідка чимось смаженим. Чому б наступного разу не приготувати чебуреки з м’ясом ? Ми пропонуємо твоїй увазі рецепт з назвою «Під градусом». Приготувавши по ньому, ти отримаєш неймовірно смачна страва. Секретним компонентом для хрусткої скоринки є столова ложка горілки. Такі чебуреки з’їдаються в одну мить. Хрусткі чебуреки СКЛАДОВІ 4 ст. борошна 320 …

Горілка
13 способів нетрадиційного застосування горілки. Про таке ти точно не знав!

Багато хто звик вважати горілку злом, бо вона погубила дуже багатьох людей. Однак цей алкогольний напій можна не тільки пити, але і застосовувати в корисних цілях. Горілка має лікувальні властивості , а також може бути використана в господарстві, про що багато хто навіть не здогадуються. Ми пропонуємо тобі дізнатися про 13 найцікавіших способах …