40 цікавих фактів про горілку

Горілка

Все почалося 152 роки тому. Саме в цей день в 1865 році Дмитро Менделєєв захистив докторську дисертацію за темою “Про з’єднання спирту з водою”. Він також наполіг на оформленні патенту російську горілку.

За час існування цього напою з’явилося безліч легенд, звичаїв і цікавих фактів про горілку. Ми зібрали найцікавіші з них:

1. Вага одного літра горілки дорівнює 953 грамам.

2. У пляшці горілки 1175 кілокалорій

3. 100 гр. горілки містить 235 ккал (для прикладу: 100 гр. м’яса мають 250 ккал).

4. Регулярне вживання горілки – найшвидший спосіб отримати алкогольну залежність. Інші спиртні напої, навіть більш міцні, з цим завданням справляються повільніше.

5. Чим краще очищена горілка, тим вона більш токсична. За деякими параметрами горілка більш токсична коньяку і віскі.

6. 50 грам горілки загострюють розумову активність через 30 хвилин після прийому. Однак при цьому притупляються реакція і точність рухів.

7. Смертельною дозою горілки вважається 1,5 літра на людину за вечір. Або 0,5 літра за раз.

8. Перший відомий прототип горілки був створений перським вченим-хіміком і лікарем Ар-Разі в Х столітті.

9. Термін “горілка” був офіційно закріплений в указі Єлизавети I від 8 червня 1751 р До цього напій називався “хлібне вино”, “полугар”, “самогон” і т.д.

10. Еталон на горілку був введений в 1894-1896 роках.

11. Фірмова горілчана пляшка ( “Московська Особлива”) була запатентована в 1894 році.

12. У середині XVIII століття горілку вважали елітним напоєм у всьому світі.

13. До 1885 р мінімальної порцією горілки, яку можна було купити на винос в шинку, було відро, тобто 12,3 літра.

14. Найціннішою якістю горілки вважається відсутність у неї смаку. В ідеалі, якісну горілку можна пити, як воду, не кривлячись від сивушного присмаку.

15. У французькій мові для позначення цього напою використовується два слова: vodka і wodka. Перше використовується для російської горілки, а друге – для польської.

16. Сама міцна в світі горілка зроблена в Шотландії, на заводах компанії Pincer. Її фортеця – 88,8 градусів. Таку горілку роблять для китайського ринку, так як в Китаї вісімка вважається щасливим числом. Вартість пляшки такого напою становить близько 140 доларів.

17. На заводі німецької компанії G-Spirits випущена особлива партія горілки, яка побувала на оголених бюстах моделей Playboy. Горілка виливалася на груди красунь, збиралася назад і розливалася в пляшки, на кожній з яких є свій номер і автограф моделі.

18. Найдорожча горілка в світі – Diva, вироблена в Шотландії. Після приготування її фільтрують через деревне вугілля від карельської берези, пісок і діамантову крихту. Бутлі прикрашаються великими дорогоцінними каменями. Залежно від виду і розміру каменів вартість пляшки такої горілки може коливатися від 5 до 100 тисяч доларів.

19. Існує горілка чорного кольору. Вона випускається в Великобританії під маркою Blavod. Крім свого незвичайного кольору, вона абсолютно не відрізняється від звичайної горілки ні за властивостями, ні за смаком.

20. Найважча існуюча медаль – “За пияцтво”. Її ввів Петро I в 1714 році. Медаль видавалася з нашийником і ланцюгами і важила 8 кг. “Нагороджували” медаллю в поліцейській дільниці і кріпили так, що зняти її було неможливо. Носити медаль потрібно було тиждень.

22. У 1940 році під час Радянсько-фінської війни військовослужбовці Червоної Армії отримували горілчаний пайок, який називали “ворошиловський пайок” або “наркомовські 100 грамів”. З травня 1942 року горілку почали видавати ежедневно.Позже норму збільшили до 200 грамів.21. До 1886 року базовий норматив фортеці горілки становив 38,3%. І тільки для зручності підрахунків, з урахуванням запасу “на усушку” і для того, щоб до споживача в будь-якому випадку гарантовано доходили 38 градусів, норматив фортеці був округлений до 40.

23. Слово “горілка” вперше зустрічається в російських джерелах з 1533-го року, тоді як польська “wodka” з 1405-го.

24. З 1977 року по 1982 Польща і СРСР сперечалися в суді з приводу пріоритету виробництва горілки, як російського національного напою. Справа ця Радянський Союз виграв за рішенням міжнародного арбітражу.

25. Поляки відмовилися приймати рішення суду. У французькій мові навіть існує два слова для позначення горілки: “vodka” лдя російської і “wodka” – для польської.

26. Слово “горілка” це зменшувальна форма слова “вода”. Аналогія: мама – мамка, тато – папка, овоч – овощка, вода – горілка.

27. Горілка, в порівнянні з іншими алкогольними напоями, є найчистішим напоєм в світі, з найнижчим вмістом сивушних масел.

28. Горілка найчастіше на 40% складається зі спирту і на 60% з води.

29. Класична горілка виробляється із зерна або картоплі.

30. Горілка перед вживанням повинна бути обов’язково охолоджена до 8-10 градусів за Цельсієм. Більш холодна горілка приховує смак, тому, іноді в кафе дають занадто холодну горілку, якщо вона низькоякісна.

31. Існує кілька музеїв горілки, найбільший з яких знаходиться в Москві.

32. Горілка псується. Її термін зберігання – 12 місяців.

33. У чистому вигляді горілку п’ють в основному слов’яни. За кордоном прийнято пити коктейлі на основі горілки.

34. Істотна відмінність горілки від інших міцних напоїв (рома, текіли і т.д.) полягає в тому, що її готують не перегонкою в кубі (дистиляцією), а шляхом змішування спирту-ректифікату з водою.

35. У повісті Миколи Лєскова “Зображений ангел”, герой переходить річку по ланцюгах мосту, який був недобудований, щоб повернути назад вкрадену ікону. Сюжет був списаний автором з реальної історії, де героєм був коваль, що відправився за більш дешевою горілкою.

36. Рецепт коктейлю “Кривава Мері”, основними інгредієнтами якого є горілка і томатний сік, був створений в 20-х роках минулого століття французьким барменом. Свою назву напій отримав на честь легендарної актриси німого кіно Мері Пікфорд.

37. Найкращими ароматизаторами для горілки є цедра лимона і апельсина, а також звіробій. Саме вони найкраще підкреслюють смак напою.

38. Горілка, прийнята з ранку, скорочує робочий день на 8 годин.

39. За часів Івана Грозного було прийнято називати горілками різні лікарські зілля і настоянки. Такий міцний напій брали виключно в лікувальних цілях. Саме тому тепер п’ю “за здоров’я”.

40. У радянські часи було прийнято видавати чоловікові на обід рубль, горілка ж коштувала 2,87 р. Хочеться випити? Шукай третього (звідси всім відоме “третім будеш?”). Навіть залишалася ще і здача – на сирок “Дружба”.

Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Горілка
Як правильно розвести спирт, щоб вийшла горілка

Зміст статті: Приготування чистої горілки міцністю 40 градусів без добавок. Приготування горілки як в магазині і навіть краще міцністю 40 градусів Здавалося б, що може бути простіше, ніж зі спирту зробити рідина, придатну для пиття. Тобто розбавити до рекомендованих Мінздравом 40 градусів. Хоча є індивідууми, які можуть поглинати спирт в чистому …

Горілка
20 несподіваних способів застосування горілки

На що здатний цей міцний напій, так добре всім відомий? Виявляється, горілку можна з успіхом застосовувати в побуті. Ти дуже здивуєшся, прочитавши ці незвичайні способи застосування спиртного напою. В чиїх руках опиниться пляшка – такий і буде її доля. У справжньої господині чи господаря до всього знайдеться оригінальний підхід, щоб звичайний засіб приносило максимум користі. Як …

Горілка
Як вибрати якісну горілку. Температура зберігання горілки

Зміст статті: Трохи про виробництво вмісту пляшки Як купити якісну горілку Температура зберігання горілки Це напій у вигляді безбарвного водно-спиртового розчину з м’яким смаком і характерним ароматом, міцність, якого дорівнює 40-43% максимальна – 53%. Дмитро Іванович Менделеев, згідно з легендою, встановив “чудодійний” вплив 40%ого-спиртового розчину на людський організм, при цьому …