Як правильно розвести спирт, щоб вийшла горілка

Горілка
Зміст статті:

Здавалося б, що може бути простіше, ніж зі спирту зробити рідина, придатну для пиття. Тобто розбавити до рекомендованих Мінздравом 40 градусів.
Хоча є індивідууми, які можуть поглинати спирт в чистому вигляді, але ми до таких не належимо, тому будемо розбавляти.

Як же правильно розвести спирт з водою, що б вийшов напій, готовий до вживання?

Для початку нам потрібен:

 • Харчовий або медичний спирт , фортецею 96%. Беремо, природно, етиловий спирт, який придатний для вживання всередину. Як ви знаєте, є ще метиловий (технічний) спирт, який є отрутою. У нього зовсім інші завдання і його брати не треба. Навіть даром.
  Є, звичайно, методики, що дозволяють відрізнити етиловий спирт від технічного (метилового), але всі вони не дають 100% гарантії, тому найнадійніше – купувати (брати) спирт в надійному місці.
 • Очищена вода , можна бутильована, а краще дистильована. Вода з-під крана, так само як і кип’ячена не підходить, так як вона жорстка, тобто має багато розчинених солей. Це позначатиметься на смак нашого напою і, до того ж, така вода може помутніти в процесі приготування горілки.
 • мірна ємність
до змісту ↑

Приготування чистої горілки міцністю 40 градусів без добавок.

Візьмемо для прикладу 500 мл 96% спирту. На це кількість необхідно 700 мл . води. Якщо у вас інша кількість спирту, то і води беремо відповідно менше або більше, що була б дотримана пропорція.
При бажанні отримати горілку інший фортеці або, якщо у вас спирт не стандартний 96% -й, то необхідно скористатися спеціальними калькуляторами онлайн або відповідними таблицями для обчислення необхідних пропорцій.

tablica-dlja-hrohorcii-spirta-i-vody

Таблиця співвідношення спирту та води при приготуванні горілки. 
Кількість води зазначено на 100 частин спирту. Наприклад, для приготування 40 градусного напою з 95% спирту необхідно взяти 144,4 мл води і 100 мл спирту.

Наливаємо спочатку воду в ємність, в якій будемо розводити наш чарівний розчин. Вода не повинна бути теплою. Найкраще, якщо вона буде не просто кімнатної температури, а охолодженої.
Важливо: необхідно спирт лити у воду, а не навпаки . Інакше ви ризикуєте отримати мутний розчин, мало схожий на справжню горілку.
Потім перемішуємо або збовтуємо.
Наливаємо в ємність для зберігання і щільно закриваємо.
Даємо відстоятися кілька днів. (ну або, хоча б, кілька годин).

Все чиста горілка без добавок готова. Але що б пити було приємніше і смачніше, використовуються певні інгредієнти, які додаються на етапі змішування.
Тому, другий рецепт:

до змісту ↑

Приготування горілки як в магазині і навіть краще міцністю 40 градусів

У цьому випадку нам знадобляться:

 • Спирт і вода, як в попередньому випадку
 • Глюкоза (можна купити в аптеці)
 • Мед, лимонну кислоту, лимонний або апельсиновий сік – за бажанням і на вибір
 • Активоване вугілля, 10 таблеток.

Знову будемо виходити з того, що у нас в наявності для цієї справи є 500 мл 96% спирту

Порядок приготування наступний.

 • Наливаємо в ємність 700 мл . води і додаємо приблизно 20 мл.  глюкози, мед, апельсиновий сік, так би мовити «на смак». Та й з кількістю глюкози можна експериментувати.
 • Все ретельно перемішуємо і після цього додаємо спирт. Не забувайте, що вода і інші складові повинні бути охолоджені хоча б до кімнатної температури.
 • Додаємо активоване вугілля (таблетки краще розтовкти в порошок), перемішуємо і даємо постояти від кілька годин до доби (чим більше, тим краще).
 • Після цього фільтруємо через марлю з ватою або вату, вставлену в лійку. Будь-яким способом, що б на виході була чиста прозора рідина.
 • Розливаємо в ємність для зберігання під саме горло і щільно закриваємо.
 • Даємо відстоятися кілька днів.
  Усе! Після цього можна вживати, дотримуючись міру і пристойності.
Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Горілка
40 цікавих фактів про горілку

Все почалося 152 роки тому. Саме в цей день в 1865 році Дмитро Менделєєв захистив докторську дисертацію за темою “Про з’єднання спирту з водою”. Він також наполіг на оформленні патенту російську горілку. За час існування цього напою з’явилося безліч легенд, звичаїв і цікавих фактів про горілку. Ми зібрали найцікавіші з них: 1. Вага одного …

Горілка
20 несподіваних способів застосування горілки

На що здатний цей міцний напій, так добре всім відомий? Виявляється, горілку можна з успіхом застосовувати в побуті. Ти дуже здивуєшся, прочитавши ці незвичайні способи застосування спиртного напою. В чиїх руках опиниться пляшка – такий і буде її доля. У справжньої господині чи господаря до всього знайдеться оригінальний підхід, щоб звичайний засіб приносило максимум користі. Як …

Горілка
Як вибрати якісну горілку. Температура зберігання горілки

Зміст статті: Трохи про виробництво вмісту пляшки Як купити якісну горілку Температура зберігання горілки Це напій у вигляді безбарвного водно-спиртового розчину з м’яким смаком і характерним ароматом, міцність, якого дорівнює 40-43% максимальна – 53%. Дмитро Іванович Менделеев, згідно з легендою, встановив “чудодійний” вплив 40%ого-спиртового розчину на людський організм, при цьому …