Як вибрати якісну горілку. Температура зберігання горілки

Горілка
Зміст статті:

Це напій у вигляді безбарвного водно-спиртового розчину з м’яким смаком і характерним ароматом, міцність, якого дорівнює 40-43% максимальна – 53%. Дмитро Іванович Менделеев, згідно з легендою, встановив “чудодійний” вплив 40%ого-спиртового розчину на людський організм, при цьому визначив що подібний ефект досягається тільки при з’єднанні вагових, а не об’ємних частин води і спирту.

Хоч і красивий, але міф по факту “золоте” співвідношення спирту і води придумали чиновники в цілях спрощення підрахунків із-за збільшення кількості акцизів. Закріплений з початку XIX століття “полугар” (міцність 38%) перетворився на горілку, що і було 6 грудня 1886 року закріплено в Статуті про питущі збори. По факту “золоте” співвідношення спирту і води придумали чиновники в цілях спрощення підрахунків із-за збільшення кількості акцизів.

до змісту ↑

Трохи про виробництво вмісту пляшки

Процес виробництва простий: готують “сортування” – суміш спирту-ректифікату(високо очищеного етилового спирту) і води, а потім її очищають. “Сортування” проходить два рівні фільтрації : механічну і крізь сорбент(активоване вугілля). Головна складова частина – вода: “виправлена”, “спеціально підготовлена”, тобто позбавлена від жорсткості солей. Виходить вода пом’якшена, очищена і збагачена за допомогою мікроелементів.

Часто таку воду застосовують при виробництві питної і “мінеральної” води. При виробництві водок преміум класу допускається додаткова обробка – сріблом, молоком і так далі, проте особливо ефективною її не назвеш, адже у фізичному плані, ні про яке очищення не йдеться. Це швидше маркетинговий хід. Слова ж “Спирт вищого очищення”, “Екстра” і “Люкс” говорять не про технологію, а про продукт, з якого спирт отримують. “Спирт вищого очищення” роблять частіше з картоплі або звичайного зерна, а “Екстра” і “Люкс” – із зерна відбірних сортів. Готову, очищену горілку розливають по місткостях, закупорюють і наносять етикетку.

до змісту ↑

Як купити якісну горілку

У багатьох країнах горілку називають національним продуктом. І у всіх є на це свої підстави. Враховуючи таку різноманітність продукту, стає дуже актуальним питання – як вибрати горілку.

  • По-перше, не варто купувати горілку з рук, в підозрілих мінімаркетах, вже краще віддати перевагу солідної мережі.
  • По-друге, варто розуміти, що якісний продукт апріорі не може коштувати дешево, адже скло, етикетка, голограма і так далі коштують грошей.
  • По-третє, запам’ятаєте, горілка має бути прозорою і без осаду, та і назва не має бути занадто хитромудрою.

Якщо опустити в горілку лакмусовий папірець, і вона придбала червоний відтінок, або взагалі стала червоною – це означає в напій додавали сірчану кислоту або інші кислоти для підвищення градуса. Така “гірка” небезпечна для здоров’я!

Якісна горілка горить слабким блакитним полум’ям, а “паленка” або палахкотить, як бензин або ж взагалі не спалахує.
Найвірніший спосіб вибрати якісну горілку – це збовтати. Якщо вона збовтується витонченою спіраллю з маленьких бульбашок – треба брати, а якщо бульбашки аж надто великі – напій розбавили водою не за технологією.

Перш ніж приймати усередину, необхідно вдихнути вміст пляшки. Якщо аромат різкий і неприємний – в пляшці можуть бути ацетон і технічний спирт.

Хороша горілка містить від 40 до 56% спирта, має м’який смак і тонкий горілчаний аромат, без осаду і яких-небудь домішок, прозора на вигляд, і не обпалює слизову оболонку рота.
На пляшці хорошої горілки обов’язково мають бути три етикетки: на шийці і з двох сторін один навпроти одного. Також при купівлі горілки звернете увагу на ковпачок, чи щільно він сидить на шийці пляшки, чи не протікає. На гвинтовому ковпачку кільце запобіжне не має бути пошкодженим. Це свідчить про можливе розкриття пляшки.

Перш ніж вибрати горілку ви повинні знати, що на кожній пляшці має бути нанесений штамп з датою розливу горілки заводом-виготівником. Він може знаходитися як на внутрішній, так і на зовнішній стороні етикетки, на ковпачку або ж прямо на склі пляшки. Обов’язкова вимога до штампу – легко читаність.

Для більшої безпеки своєї алкогольної продукції великі заводи додатково наносять штамп з датою розливу при допомозі краплі струминного принтера. Хоча через це горілка і стає дорожче, але це підвищує гарантію її безпеки. Покупцеві варто уважно порівняти штампи з датою розливу на ковпачку і на етикетці. Якщо дати не відповідають один одному(не співпадають), то в якісному вмісті пляшки варто засумніватися.
Можна ще провести експеримент: в 30, 40 або 50 г горілки(візьміть скільки не жаль) додати сірчаної кислоти в пропорції 1: 1. Якщо горілка потемніє, то технологія була порушена і у складі напою вміст сивушних масел зашкалює.

Недовгий термін придатності горілки – ознака наявності добавок. І останнє, при правильному зберіганні, – 5-20 градусів Цельсія і добре закупореною, горілка може зберігатися декілька років. До складу особливих водок окрім спирту і води входять і інші інгредієнти – ароматичні і смакові добавки, пом’якшувальні пекучий смак спирту(наприклад, харчова добавка Е- 422 Гліцерин). Ці речовини викликають окислення і інші процеси, які з часом псують горілку. Тому термін придатності особливих видів водок зазвичай обмежується роком.

до змісту ↑

Температура зберігання горілки

Температура замерзання 40% горілки складає – 28,9 градусів Цельсія, а для 56% -36 градусів Цельсія. Завдяки цим простим, і не дуже хитромудрим способам можна полегшити собі вибір горілки. Не забувайте про обережність, навіть якщо дуже хочеться випити!

Спонсор данного матеріалу: Інтернет магазин алкоголю — АЛКОПЛЮС

Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Горілка
Шкода пальмового масла для людини і природи

Зміст статті: Чим шкідлива пальмова олія ВПЛИВ ПАЛЬМОВОГО МАСЛА НА ЗДОРОВ’Я ТА ЕКОЛОГІЮ Солодощі, хлібобулочні вироби, дитяче харчування, шампуні … Куди не глянь, усюди пальмову олію. Дешеве і вигідне в виробництві, воно міститься в більшості продуктів, які ми вживаємо щодня. Тільки задумайся: щороку близько 500 тисяч тонн масла з м’якоті олійної пальми …

Горілка
Апетитні чебуреки «Під градусом» з хрусткою скоринкою. Треба б приготувати!

Практично кожен любить побалувати себе зрідка чимось смаженим. Чому б наступного разу не приготувати чебуреки з м’ясом ? Ми пропонуємо твоїй увазі рецепт з назвою «Під градусом». Приготувавши по ньому, ти отримаєш неймовірно смачна страва. Секретним компонентом для хрусткої скоринки є столова ложка горілки. Такі чебуреки з’їдаються в одну мить. Хрусткі чебуреки СКЛАДОВІ 4 ст. борошна 320 …

Горілка
13 способів нетрадиційного застосування горілки. Про таке ти точно не знав!

Багато хто звик вважати горілку злом, бо вона погубила дуже багатьох людей. Однак цей алкогольний напій можна не тільки пити, але і застосовувати в корисних цілях. Горілка має лікувальні властивості , а також може бути використана в господарстві, про що багато хто навіть не здогадуються. Ми пропонуємо тобі дізнатися про 13 найцікавіших способах …